Misija

Misija Aerokluba »Izet Kurtalić« je biti pouzdan i konstruktivan faktor u svim oblicima sportskog organizovanja i povezivanja, kako u našoj zemlji tako i u svijetu, sa prepoznatljivim kvalitetom i vrijednošću svih svojih djelatnosti koje se obavljaju uz punu predanost svih njegovih članova.
Takođe, misija Aerokluba »Izet Kurtalić« je biti sigurno mjesto za sve svoje članove pružajući im mogućnost za vlastiti razvoj i realizaciju svih njihovih potencijala i zadovoljstva članstvom.

Vizija

Aeroklub »Izet Kurtalić« prepoznat, kako u sportskim organizacijama tako i u društvu, kao inovativan, usmjeren na vazduhoplovne sportove, posebno u vazduhoplovnom modelarstvu, uz vrhunski odnos prema svojim članovima, obezbjeđujući im uslove za postizanje vrhunskih rezultata kako u individualnim disciplinama tako i u kolektivnim.